top of page

Aktör 

Denizhan Özer

19-29 Mayıs 2011

Çalışmalarını Londra ve İstanbul’da sürdüren sanatçılarımızdan Denizhan Özer “The Actor/Aktör” isimli videosuyla PASAJist’te. Yapıtlarının temeline insan öğesini, insan sorunlarını koyan sanatçı, bir göçmenin hayatını anlatan bu filmle, izleyicilere de o psikolojiyi tattırıyor.

 

Mekana özgü oluşturduğu göçmen odasında gösterilecek olan film, 24 dakika uzunluğunda olup daha önce bir çok ülkede gösterildi.  1989 yılında Türkiye’den kaçarak İngiltere’ye sığınan Akif Demir’in hikayesini kendi anlatım biçimiyle ortaya koyan film gerek ekonomik, gerek politik nedenlerle memleketlerini terk eden insanların sorunlarını da gündeme taşımaktadır. İngiltere’ye gelene kadar oyunculukla hiçbir ilgisi bulunmayan Akif Demir, Denizhan Özer’in kurduğu Londra Meydan Sahnesi’nde oyunculuk eğitimi alarak, birçok tiyatro oyununda ve filmde oyuncu olarak yer aldı.   Akif Demir’in traji komik hikayesini, Denizhan Özer’in anlatımıyla “The Actor/Aktör” videosunda Pasajist’te izleyebilirsiniz.

 

Daha önce açtığı “Pasaport” sergisinin devamı niteliğinde olan “The Actor/Aktör”, 19-29 Mayıs 2011 tarihleri arasında PASAJist’te hergün 14.00-20.00 saatleri arasında görülebilir.

den,.jpg
DSC02685.JPG
bottom of page