top of page
Screen Shot 2021-06-26 at 16.40_edited.jpg

İşbirlikleri

Sound of Curiosity
(Meraklı Sesler)

READ Project*

PASAJ kindly represented by BİS - TR, Zeta Galeri (Tirana, Albania)
1 Mayıs 2021 - 30 Kasım 2021

Bu projede dil; okuma, yazma, konuşma ve aynı zamanda birbirini dinleme aracı olacak. Türkiye ve Arnavutluk, tarihsel süreçler içerisinde anlaşmazlıklar ve çatışmalar da dahil olmak üzere birçok farklı siyasi ilişkiye giren iki ülke. Bu ülkelerden genç bireyler bir birleri ile  iletişim kurmaya davet edilecektir.

Ve birbirlerinin dillerini bilmeseler bile iletişimlerini dilleri ile yapacaklar. İmkansız gibi mi görünüyor? Bu proje dinleyerek ve seslerle oynayarak farklı bir iletişimi deneyimleme olasılığını araştırıyor. Her ülkeden edebiyat / sanat / ses ile ilgilenen iki genç yetişkin grubu, 5 ay boyunca ayda bir kez planlanmış çevrimiçi atölye çalışmalarına katılacak. 

Atölye kolaylaştırıcıları: Seçil Yaylalı (PASAJ), Zeynep Okyay (PASAJ), Albana Shoshi, Marko Stamenkovic

Proje ortakları: BIS § Zeta Galeri

Proje yürütücüleri: PASAJ § Zeta Galeri

Müzisyen / müzikolog: Ali Uygur Erol

Katılımcılar: Damla Akkaya, David Agolli, Dilan Akkaya, Elif Kesebir, İrem Ekiz, İrem  Kalmaz,  Kristi Bani,  Mehmet Köroğlu, Mehmet Ronael, Merve Düzgün, Mia Sulku, Orgito Qose, Pasqualina Lishaj, Zehra Tokmak

*Regional Network for Cultural Diversity (READ) is a regional project contributing to the reconciliation and intercultural tolerance and literacy by opening new channels of communication between cultural CSO and providing networking possibilities. READ is a joint project implemented by Goethe-Institut (DE), Center for Balkan Cooperation - Loja (NMK), Instituti I Librit dhe i Promocionit (AL), Kalem Culture Association (TR), Krokodil (SRB), Qendra Multimedia (RKS). The Project is funded by the European Union. 

Screen Shot 2021-05-31 at 21.12.26.png
bottom of page