top of page

proje

"Small Pains, Great Songs”

 

—Mini Artist Books as Art Objects—

 

 

Artists have long utilized artist books as a medium for artistic expression. In this project, we invite various artists to create small, unique artist books that are both intimate and impactful. We request one or two handmade, one-of-a-kind artist books that serve as art objects.

“Small pains, great songs” 

Project by Seçil Yaylalı

hosted by PASAJ(istanbul).

binding by Turan Coşkun, Barin Binding Studio.

Communication by Zeynep Nur Ayanoğlu

Each book is a unique piece.

ARAŞTIRMA 

2021 - 2024
Geleceğin Arzuları Var

 

PASAJ Türkiye ve yakın coğrafya ülkelerden katılımcılarla birlikte geliştireceği Geleceğin Arzuları var isimli araştırma projesinde kolektif çalışmanın doğasını pratikten inceliyor. Kolektifliğin tek bir şekli olmamasından yola çıkarak, farklı grupların motivasyonlarını, çalışma metodlarını, kolektif olmanın bugünkü doğası ve koşullarını araştırmayı hedefliyor.  

Türkiye’den ve yakın coğrafyadan kolektifler projeye davet edilerek; sosyal, ekonomik ve politik tansiyonları birbirine benzeyen, uyguladıkları metod ve eriştikleri çözümleri karşılıklı deneyebilir, kendi koşullarıyla yeniden uyarlayabilir yapılar bir araya getirilmek isteniyor. Şimdiye kadar belirlenmiş kolektifler arasında İstanbul, İzmir, Çanakkale, Mardin, Atina, Plovdiv, Sohum, Tahran ve Kazablanka’dan katılımcıları olan Geleceğin Arzuları Var birlikteliğin cesaret verici, besleyici gücüne önem veriyor, değişik yapılarda işleyen kolektifleri davet ederek, onları yakından tanımayı amaçlıyor. 

Proje websitesi için tıklayınız.

bottom of page