top of page

Synesthesia

 

Ece Budak

Proje, işitsel ve görsel anlatım arasındaki ilişkiyi araştırmak için interaktif bir toplantı. Ses sanatçıları kendi çalışmalarını rastgele çalarken, aynı anda görsel sanatçılar, herhangi bir kısıtlama olmadan, bilinç akışı ifadesi amacıyla kağıt üzerinde mümkün olduğunca çok alan kullanarak yaratmaya başlayacak. Sadece yaratacaklar! 

Oturumların belirli uzunlukları olacak ve bir grup tamamlandığında, arka arkaya, diğer izleyiciler katılacak. Böylece her grup yeni bir çalışma yaratmış olacak. Tüm oturumun sonunda, tüm çalışmalara toptan bir şekilde bakarken,  ses ve görsellik arasında bilinçaltındaki paralellikler, farklılıklar izlenecek ve bu konuda farklı yorumlar paylaşılacaktır.

Etkinliğin uyarıcı, dışavurumcu, izleyicinin de katılımcı olması amaçlanıyor. Ayrıca görsel sanatçılar, müzisyenler ve İstanbul sakinlerinin bir oda içinde buluşmasını sağlayan bir eylem olacaktır.

Halep

2011 -

2013

ZULEYHA ALTINTAS DEMET TASPINAR DENIZ BESER NICOLE RIEFOLO ARTTRANSPONDER BERLINERPOOL HURI KIRIS DENIZHAN OZER DORIS KOCH MANUELA MACCO SILVIO PALLADINO ECE BUDAK BANU TAYLAN STEFAN ENDEWART RUSSEL ZEHNDER SECIL YAYLALI ISA ANDREU ARZU ARDA KOSAR NANCY POP MALIN LENNSTROM NURGUN OZMELEK KOTTI SHOP ARTPROJECTBROCKMANN ELMAS DENIZ OZGUR DEMIRCI NICOLE DALDANISE TURKAN AKKULAK KOC BANU TAYLAN COCKAIGNE RUM46 YAVUZ KILICER ELIZABETH ARO AMINA ZOUBIR DIDEM DURUKAN JOMA CIGDEM MENTESOGLU DEMET YALCINKAYA KAREN BARTRAM BERND RIEHM BARIS MENGUTAY GONUL NUHOGLU ORTA FORMAT VALENTINA KARGA ANGELO MOLINARI FERNANDO GARBELOTTO GIORGIO CAIONE JULIA IRENE SMITH JOHANNES WILLI BENI BISCHOF EVELINE WUTRICH  DOMINIK CAROLYN RIDDELL OLIVIA VALENTINE ASLIEMK ERIM BIKKUL ANJA UHLIG

bottom of page