özgür demirci

geldik yoktunuz

we came but you weren't here

“Geldik, yoktunuz!”, ışık ve ses kullanımına dayalı interaktif ve mekânsal bir yerleştirmedir. Bu yerleştirme, izleyicinin fiziki katılımıyla anlam kazanarak, birlikte eylem yapma, katılımcılık ve kolektif hareket etme üzerine tekrar düşündürmeyi amaçlar.
Özellikle beden ve bedensel katılımının etkilerine odaklanan bu çalışma, bireylerin katkısıyla biçimlenen kitlenin gücünü gösterebilmek ve gözlemlemek üzerine sembolik bir düzenektir.
Demirci, kolektif bilinç anlayışını temel alarak, sergi mekânını kamusal eylem platformuna çevirmeyi hedefleyen bu interaktif ışık yerleştirmesinde, bir arada olmak, katılımcılığın gücü gibi tanıdık kavramları – bizzat fiziksel deneyim ile düşündürmeyi/hissettirmeyi amaçlıyor ve izleyiciyi bu kolektif eylemi oluşturmaya ve deneyimlemeye davet ediyor.

“We came, but you weren’t there.” is a site-specific work based on sound activated interactive light installation. The aim of the installation is to invite audience to think about protesting, participation, and behaving collectively by their physical attendance.
This work is a symbolic installation to show and observe the power of mass, especially focusing on body and physical interaction of individuals.
Demirci, turns exhibition space into public action space based on collective consciousness. Demirci invites audience to think and feel about the power of familiar concepts like coexisting and participation with individuals’ attendance in this light and sound installation.

www.ozgurdemirci.com

ZİYARET ZAMANLARI

Perşembe - Cuma 

14:00 - 19:00 

Cumartesi

11.00 - 15.00

İLETİŞİM

Mumhane caddesi

45/29 Karaköy

​pasajist@gmail.com

+90 534 613 01 80

logo.jpg