top of page

PASAJ Nesxt Independent Art Network kapsamında 29 Ekim - 3 Kasım arası

Torino'da

29 Ekim’de ilk edisyonuyla Torino’da başlayacak olan NESXT Festivali bağımsız sanatçıların sanatsal üretimlerine yer veriyor. Sanat Direktörlüğünü Olga Gambari'nin üstlendiği organizasyon kar amacı gütmeyen, dernek, sanatçılar tarafından yürütülen mekan ve kollektif ağını güçlendirmeyi amaçlıyor, aynı zamanda bu alanların dinamik ve  verimli yönünün de altını çiziyor. Eski bir endüstriyel alanda ve şehrin farklı mekanlarında çok sayıda sanat alanı ve kolektiflere yer açan Nesxt özellikle İtalya’dan oluşumlara yer verdiği gibi uluslararası sanat ortamında da yeni ağlar örüyor.

20 alanın seçilmesinden oluşan Show, grafik tasarıma adanmış Graphic , performans, konser, konuşma, djset, video ve atölyelerden oluşan Bodyteller ve PASAJ'ın da yer aldığı OFF Circuit isimli 4 bölümden oluşan festivale PASAJ Seçil Yaylalı, Ekmel Ertan, Grete Aagraad ile Collabora(c)tions isimli sergiyle katılıyor 29 kim – 6 Kasım arası açık olacak serginin küratörlüğünü ise Giorgio Caione üstleniyor. 

NESXT is an international network devoted to non profit artistic initiatives. NESXT project promotes the first edition of NEST Festival (29 October - 3 November 2016) in Turin, Italy.The Festival is divided in four sections: the Show, a selection of twenty Italian independent art spaces; OFF Circuit, an exhibition in more than twenty different spaces in the city with special guests; Graphic, dedicated to graphic design; Bodyteller, a program of performances, concerts, talks, dj-sets, workshops.
PASAJ will be part of the OFF Circuit, hosted by Laboratorio Artistico Pietra.
PASAJ exhibits two participatory art projects realized in two opposite contexts. 
Kids from the historical neighbourhood of Tarlabasi shot photos and video interviewing local people. Secil Yaylali and Ekmel Ertan guided them and created an interactive fabric map through which the videos are activated.The citizens of multicultural neighbourhood of Gellerup in Aarhus (Denmark) invented with Secil Yaylali a new cultural alphabet, a logography which starts from childhood memory of their hometowns.

PASAJ presents:

Collabora(c)tions

Artists: Secil Yaylali, Ekmel Ertan, Grete Aagard

Curator: Giorgio Caione

 http://www.nesxt.org/

bottom of page