top of page

PASAJ @ Open Studio Days

7 - 8 - 9 Ekim | October 2016

Açık Stüdyo Günleri 2014’ten beri devam eden kar amacı gütmeyen bağımsız bir organizasyon. Juliane Saupe ve Deniz Beşer tarafından kurulan ve yürütülen program Beyoğlu, Taksim, Cihangir, Galata, Karaköy, Tophane, Teşvikiye ve Kadıköy’deki sanatçı atölyeleri ve alternatif sanat alanlarını keşfetmeye yönelik. PASAJ'ın da katılacağı etkinlikte Giorgio Caione ve Seçil Yaylalı’nın sanatsal pratiği ve PASAJ’ın işleyiş biçimi ile gerçekleşecek projeleri paylaşılacak. 

http://www.openstudiodays.com/

Açık studio günlerinde PASAJ Atölyede, Secil Yaylalı, Giorgio Caione ve misafir sanatçı Jesse Gagliardi islerini sunacaklar, PASAJ Tarlabaşı’nda ise Ayca Ceylan’ın interaktif performansı devam ediyor olacak. Seçil Yaylalı (PASAJ’in kurucularından) Aarhus(Danimarka)da bu yaz gerçekleştirdiği 6 haftalık konuk sanatçı programında oluşturduğu projenin bir parçasını sergileyecek. 

Açık studio günlerinde PASAJ Atölyede, Secil Yaylalı, Giorgio Caione ve misafir sanatçı Jesse Gagliardi islerini sunacaklar, PASAJ Tarlabaşı’nda ise Ayca Ceylan’ın interaktif performansı devam ediyor olacak. Seçil Yaylalı (PASAJ’in kurucularından) Aarhus(Danimarka)da bu yaz gerçekleştirdiği 6 haftalık konuk sanatçı programında oluşturduğu projenin bir parçasını sergileyecek. Giorgio Caione Türkiye ve Danimarka'da son çalışmaları olan fotoğraflarını gösterecek. İstanbul’da yasayan Italyan sanatçı Jesse Gagliardi, üzerinde çalıştığı “aile portreleri” adlı solo showundan bir bölüm sergileyecek. Sanatçı bulunmuş fotoğraflara yeniden baskı yoluyla yeni anlamlar katıyor, bundan yeni bir hikaye çıkarmak ise seyircilere kalıyor. Ayça Ceylan ise PASAJ Tarlabaşı için interaktif bir performans üretiyor ve bu performansı izleyenlerin de katılıp kendi hikayelerini kumaş yüzeyler üzerine işleyeceği bir diyaloğa dönüştürmeyi hedefliyor.


 

On the occasion of Open Studio Days PASAJ-Independent Art Space hosts recent works of Secil Yaylali, Giorgio Caione and - special guest - Jesse Gagliardi and in PASAJ Tarlabaşı Ayça Ceylan will show her ongoing interactive project.  Secil Yaylali (PASAJ co-founder) exhibits her last participatory art project realized in Aarhus, Denmark. During almost 2 months of recidency she created, in collaboration with citizens of Gellerup, a new cultural alphabet of the neighbourhood. Giorgio Caione (curator and photographer) shows some recent photo projects realized in Turkey and Denmark. Jesse Gagliardi is an Italian artist based in Istanbul. He is currently working on a big solo show about "family portraits". He exhibits a work in progress: a "re-print" of an old photograph found in Galata. Jesse gave the old unknown photo a new life, but the meaning is still oscure. It will up to audience to provide a new story... Ayça Ceylan is producing an interactive performance for PASAJ Tarlabaşı. She aims to make a dialogue through the participation of the audience within their personal stories to the fabric surfaces.

www.pasajist.com

www.secilyaylali.com

www.giorgiocaione.com

jessegagliardi.blogspot.com.tr

Giorgio Caione, Dismantled Gellerup, 2016
Seçil Yaylalı, Collect-ive-ing, 2016
Jesse Gagliardi, Zii Leggera, 2016
Ayça Ceylan, biz galiba -arada- kalmıştık, 2016
bottom of page