PASAJ içinde bulunduğu Karaköy Nimet Han ve etrafındaki hanlarla işbirliği yürüterek projelerine devam etmektedir. Burada mekanın belleği üzerine odaklanarak içinde bulunduğu odanın, hanın ve Karaköy’ün yapısı, imkanları, geçmişi ve geleceği üzerine çalışır. 

PASAJist Halep Pasajı’nda, 27 metrekarelik bir odada kurulmuştur. Burada, iki buçuk yıl içinde, yerli ve yabancı sanatçıların elliyi aşkın sergi ve konuşmasını gerçekleştirirken amaç; sanatçıya özgürlük alanı tanımak, olgunlaşmış her projeye yer açmaktır.

PASAJ Tarlabaşı programını mahalle, arkadaşlıklar, ilişkiler, ana tanık olma, mahalledeki hızlı değişim süreci üzerine kurgular. Sanatçıların sanat çevresi dışından kişilerle beraber paylaştığı bu süreçte farklı yaş ve sosyal altyapılar arası bir aradalıklar oluşur. Lokantaya sanatçı davet edilerek, buraya sanatsal müdahale yapmaları önerilir.

Sosyal odaklı (socially engaged) ve katılımcı projeleri destekler, bir küratöryel ekip olarak da uluslararası, sosyal temalı ve interaktif projeler oluşturur.

PASAJ

Bağımsız Sanat Alanı

İLETİŞİM

Mumhane caddesi

45/29 Karaköy

​pasajist@gmail.com

+90 534 613 01 80

© 2010 - 2020 İstanbul

ÇALIŞMA SAATLERİ

Perşembe - Cuma 

14:00 - 19:00 

Cumartesi

11.00 - 15.00