off pasaj

mekan dışı etkinlikler

Stefan Endwardt PASAJ küratörlüğünde

contemporary istanbul 11'

Kasım 2011, İstanbul

Stefan Endewardt tarafından kurgulanan SpaceLab, şehir mekanları, durumları ve kaynakları ile ilgilenen ve sezgisel olarak gelişen bir enstelasyon. 

Sheila Pepe PASAJ küratörlüğünde

artinternational

13'

2013, İstanbul

PASAJ Brooklynli sanatçı Sheila Pepe ile işbirliği yaparak, seyircileri durup, izlemeye, tartışmaya, içinde bulundukları çevrenin, sanat fuarının, doğası üzerine düşünmeye davet ediyor. 

Michael Jacob küratörlüğünde

peyzaj mimarisinde İsviçre dokunuşu

Mart 2015, İTÜ Taşkışla

ProHelvetia tarafından üretilmiş ve PASAJ tarafından Türkiye’ye getirilecek bir etkinliktir. İsviçre Konsolosluğu’nun desteği ile İTÜ’nün Taşkışla Binasında misafir edilmektedir.

here 4 rezidansıyla

here 4 @

cavallerizza irreale

Mayıs 2019, Torino

Festival süresince Birgit ve Caspar'in projesi Bir Özgürlük ve Muhalefet Karagözü ve S. Yaylalı ve E.Ertan'in "61 metre Kahya Bey Sokağı" Giorgio Caione'nin fotoğrafı eşliğinde sergileme fırsatı bulduk. 

L’influenza del genius loci, SACROSANCTUM, E IL TOPO, TAZ +, Matrice22 ile

L’influenza del genius loci, konuşma

Kasım 2019

NESXT Festivali bağımsız sanatçıların sanatsal üretimlerine yer veriyor. Paralel yaptığı konuşmalarda ise bağımsız sanatçı ve sanat inisiyatiflerini bir araya getiren bir kurguda ortak kavramları tartışıyor.

bin11 & PASAJ

bin 11

sunum

Mart 2012, Torino

Bu sunumda PASAJ'ın ayakta kalma stratejileri paylaşılarak Torinolu sanat inisiyatifi bin11 ile kendi yöntemleri üzerinden seyircilerin de katılımıyla bir tartışma ortamı kuruldu.

PASAJ  Merve Ünsal ve Özge Ersoy küratörlüğünde

artinternational 

14'

2014, İstanbul

PASAJ AI 2014 için bir “şölen” düşlemektedir. Bu şölen de bir araçtır ama hem araç hem de sanat eserinin kendi olmayı amaçlayan, kendisini de sanat eserine dönüştüren bir araçtır.

 

Next İstanbul küratörlüğünde

Nasıl birlikte yaşarız

Aralık 2015, Studio X

"Birlikte yaşamanın belli mekânsal, kültürel ve sosyal formlar içine hapsedildiği bir coğrafyada, toplumsal dayanışma nasıl vücut bulur, farklılıkları gözeten yaşam alternatifleri üretilebilir mi? 

AIM ve Plovdiv 2019 işbirliğiyle

AIM network

plovdiv 2019

Haziran 2019, Plovdiv

Plovdiv'de sanatçılar tarafından yürütülen inisiyatifler bir araya gelerek fikir ve deneyimlerini paylaştılar. Bir dizi atölye sonunda sergi ve tartışma paneli ile etkinlik sonlandı.

kunstraum muenchen - PASAJ

kunstraum muenchen - sunum

Haziran 2013, Münih

Bu buluşmada PASAJ'ın yapısı, işleyişi, 1970'li yıllardan beri işleyen kunstraum muenchen ile tartışılmış, katılımcılar muhabbete davet edilmiştir. 

PASAJ & SUPERMARKET

supermarket

15'

Nisan 2015, Stockholm

PASAJ, Tarlabaşı'nda sergi ve etkinlikleri için kullandığı küçük esnaf lokantasını Supermarket için yeniden kuracak.  Bu canlı mahallenin kültürel öğeleriyle beraber günlük yaşantısından küçük bir parçasını Stockholm’e taşımış olacak

Raum Station ve PASAJ işbirliğinde

raumstation

sunum

Mayıs 2018, Zürih

Bağımsızlık ne demek? PASAJ mahallede nasıl işliyor? Farklı işbirlikleri nasıl kurulur? Farklı ekonomik modellerde ilerlemek mümkün mü?

Saliha Yavuz moderatörlüğünde

darağaç lüzum

konuşma

Ekim 2019, İzmir

Katılımcılar, yaratıcı ve bağımsız oluşumlarda mekân/kamusal alan gereksinimi/zorunluluklarının neler olduğu; sokağın bir deney alanı olarak kullanımını konuştular.

PASAJ

Bağımsız Sanat Alanı

İLETİŞİM

Mumhane caddesi

45/29 Karaköy

​pasajist@gmail.com

+90 534 613 01 80

© 2010 - 2020 İstanbul

ÇALIŞMA SAATLERİ

Perşembe - Cuma 

14:00 - 19:00 

Cumartesi

11.00 - 15.00