PASAJist'ten (2010-2013) PASAJ'a (2013-)

PASAJist - Halep

PASAJist Halep Pasajı’nda, 27 metrekarelik bir odada kurulmuştur. Burada, iki buçuk yıl içinde, yerli ve yabancı sanatçıların elliyi aşkın sergi ve konuşmasını gerçekleştirirken amaç; sanatçıya özgürlük alanı tanımak, olgunlaşmış her projeye yer açmaktır.

PASAJ - Galata

PASAJ Halep Pasajı’ndaki iki buçuk yıl ardından, Nisan 2013’te İstiklal caddesinden ayrılıp Tarlabaşı’na yerleşmiştir. Bir sene kadar Ot Cafe’nin alt katında, kafe ve derginin kurucularının sağladığı depoda sergiler yapmıştır. Aynı süreçte ise Tarlabaşı’nda etkinlik yapmayarak, mahalle ile tanışma sürecini deneyimlemiştir.  

PASAJ - Tarlabaşı

Farklı dinamiklerini deneyimlemek ve mahalleli ile bağ kurmak için PASAJ etkinliklerine komşularıyla yaklaşık bir buçuk senelik tanışma süreci sonunda başlamıştır. Bir apartmanın üçüncü katında olduğu için katılımcı sanat projelerine çok da fırsat vermeyen dezavantajlı yapısını, sokağın köşesinde bulunan İsmail’in lokantası ile işbirliği kurarak dönüştürmüştür. 

PASAJ Karaköy

PASAJ içinde bulunduğu Mumhane Caddesi'ndeki Nimet Han ve etrafındaki hanlarla işbirliği yürüterek projelerine devam etmektedir. Burada mekanın belleği üzerine odaklanarak programını oluşturur.

OFF PASAJ

PASAJ'ın davet edildiği tüm mekanı dışındaki etkinlikler: konuşmalar, sunumlar, atölyeler ve daha fazlası. ..

ZİYARET ZAMANLARI

Perşembe - Cuma 

14:00 - 19:00 

Cumartesi

11.00 - 15.00

(COVID nedeniyle değişiklikler olabilir. Lütfen etkinlik sayfasındaki bilgiyi esas alın.)

İLETİŞİM

Mumhane caddesi

45/29 Karaköy

​pasajist@gmail.com

+90 534 613 01 80